כירולוגיה וקסם כפות הידיים

כירולוגיה - מאז שעמדתי על דעתי סקרנו אותי שני נושאים. רציתי לדעת איך פועל המוח שלנו ובעיקר רציתי להבין מה מניע אותנו מבחינה רגשית. ונושא השני שסקרן אותי היה, מה הסוד שמסתתר בכפות ידיים. לימים הבנתי שמדובר בפסיכולוגיה וכירולוגיה. ושני הנושאים התחברו והיו לדבר אחד. בעניין הקריאה בכף היד. ישנן עדויות מהודו ומסין שכבר לפני אלפי שנים השתמשו בתורה זאת להסברת נפש האדם וגורלו. משם עברה התורה למצריים ואחר כך ליוון ומשם לאירופה, ולשאר העולם. הכירולוגיה היא שיטה להכרת אופי האדם על ידי הסמלים המופיעים בתבניות העור, בקווים בעור, במבנה כך היד, בגודל, בגמישות, בצבע, ועוד... המייצגים תבניות נפשיות בחייו של האדם. בימינו חוקרים ניסו להבין את הסיבה לקסם הזה, וגילו כי: יש קשר עצבי הדוק ביותר בין המח לכף היד, שתוצאתו רגישות גבוהה ביותר של כף היד. היד היא איבר המעביר למח מידע רב ביותר. ומכאן למדו כי המח מעביר אף הוא מידע לכף היד. מידע זה מועבר בסימנים מוצפנים, שאותם העוסקים בתחום למדו לפענח.

האבחון הכירולוגי מלמד אותנו להכיר את האני הפנימי שלנו הכולל:

זיהוי החזקות והחולשות שלנו, זיהוי תבנית החשיבה שלנו, הדפוסים על פיהם אנו פועלים, זיהוי התבניות הרגשיות שיצרנו. מצבנו הרגשי העכשווי והאופציות לשינוי. ועוד...

יתרונות הכירולוגיה:

אפשר להיעזר בכירולוגיה לייעוץ מקצועי, ייעוץ זוגי, מציאת בן זוג, מציאת דרכים למיצוי הפוטנציאל, איתור בעיות בזמן, ועוד...כירולוגיה אינה מיסטיקה ואינה גילוי עתידות, כפי שנהוג לחשוב... אלא רק צפיית אופציות שגם הן ניתנות לשינוי, כי יש בידנו לבחור את הדרך בה נלך. הכירולוגיה היא דרך מופלאה להכיר את עצמנו במסע של מפגש אחד. ומי שמוקסם כמוני מנושא זה, יכול גם ללמוד אותו. אמנם נכתבו ספרים לא מעטים בנושא אך עדיין צריך לפחות בהתחלה ללמוד בעזרת מורה שיכול לכוון למקומות הנכונים ולמנוע טעויות. הלמידה נעשית באופן מאוד חוויתי, כי קודם כל אנו לומדים על עצמנו ... בכף היד ישנם הרבה קווים, שלושה עיקריים ועוד שלושה משניים. הקו הידוע ביותר הוא קו החיים. אנשים ששמעו משהו על כירולוגיה חוששים ממנו כי הם שמעו שבקו זה רואים כמה שנים נחייה. אז נכון שפעם חשבו כך...אבל היום מוטב לשנות את שם הקו הזה לקו החיות כי קו זה מתאר את מידת המרץ והחיוניות שיש באדם להוציא לפועל את מה שהוא רצה לעשות. אי אפשר לדעת מקריאה בכף היד עד מתי נחיה!! אפשר לדעת "איך" אנו חיים. ויהיו שיאמרו: נו באמת, אני לא צריך שיגידו לי, הרי את זה אני יודע... לא תמיד כך הדבר, לפעמים אנו לא מבינים את עצמנו ... בכף היד נראה את האמת ולרוב יש משהו מרגיע בידיעה הזאת.